Sulipo per langus ir vėl iki paryčių ruošiasi diskutuoti apie savo siekius

0
200

LRT naujienų laida pranešė, jog Vilniuje mokytojų streikas tęsiasi, o pagrindiniai dalyviai nesiruošia atsitraukti, kol nebus patenkinti jų reikalavimai. Šiuo metu Švietimo ir mokslo ministerijoje įsikūrę pedagogai rengiasi jau trečiai nakvynei įstaigoje.

Šiandien protesto akcijos dalyviai surengė mitingą prie Seimo rūmų, tačiau išgirdę, kad jų kolegos vejami iš užimtų pozicijų ministerijoje, suskubo grįžti. Radę užrakintas duris, protestuotojai į vidų sulipo per langus.

Streikininkai reikalauja, kad mokytojo etatą turėtų sudaryti 36 valandos, iš kurių ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų; mokytojo etatas gali būti dalinamas tik išlaikant tą pačią kontaktinių ir nekontaktinių valandų skaičiaus proporciją; valandos etatui skaičiuojamos ne metams, o savaitei; turi būti parengta pedagoginių ir nepedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programa, o nuo 2019 m. sausio 1 d. jų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc.; ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų pedagogų etate turėtų būti ne mažiau kaip šešios nekontaktinės valandos; įsipareigoti mažinti vaikų/mokinių skaičių grupėse/klasėse.

LR Vyriausybė išplatino pranešimą, jog tik pirmadienį, gruodžio 3 dieną, vyksiančiame Vyriausybės posėdyje, ieškos būdų, kaip patenkinti mokytojų reikalavimus.