Vaivorykštiniai bebrai, nutrijos ar šūdo gabalai?

0
134

Dabartinė šalies valdžia dar kartą parodė, kad niekuo nesiskiria nuo buvusių – valstybei dirbti priima abejotinos kvalifikacijos specialistus net ir pasistažavusius televizijos kanaluose. Kaip tuštukės ir tuštukai gali vadovauti tokios organizacijos kaip gelžkelis korporatyvinei komunikacijai – kai net nesuvokia, jog negali.

O kaip gelžkelio šefas, kuris iš 35 kandidatuojančių atsirenka būtent tokį, kuris gali jį patį nulaužti? Na, nebent atsirinktasis kažkuo išskyrė iš likusių – pavyzdžiui, žiniomis, patirtimi, pasiektais profesiniais rezultatais…

Klausimų, žinoma, galėjo ir nekilti, jei būtų pasirinkta kita komunikacijos žvaigždė – bet pasirodyta visu gražumu. O dabar visi iki vieno, kuriems užduodami klausimai, atrodo, net nesupranta, kodėl klausinėjama.   

Vis dėlto, situacija aiški socdemams – pastarieji nurodo, jog jiems sunku patikėti, kad A. Armonaitė ir M. Skuodis nežinojo apie A. Belickaitės dalyvavimą „Lietuvos geležinkelių“ konkurse

Socialdemokratų neįtikino „laisviečių“ ministrų Aušrinės Armonaitės ir Mariaus Skuodžio paaiškinimai, esą tik kilus skandalui jie sužinojo apie tai, kad A. Armonaitės ir Laisvės partijos draugė Agnė Belickaitė dalyvavo ir buvo atrinkta „Lietuvos geležinkelių“ personalo atrankos konkurse.

„Labai tikėtina, kad abu jie žinojo apie konkursą ir jame dalyvavusią A. Belickaitę, tačiau tam neprieštaravo, nes kliovėsi keistu įsitikinimu, kad „negalima žmonoms ir draugėms uždrausti dalyvauti konkursuose“. Panašu, kad „laisviečiai“ čia sėmėsi įkvėpimo iš savo partiečio Remigijaus Šimašiaus, kuris yra sulaukęs kritikos dėl jo žmonos laimimų konkursų, taip pat dėl savivaldybės darbuotojų interesų konflikto. Matydama, kad kolega R. Šimašius išbrido sausas, ir A. Armonaitė gal tikėjosi panašiai praslysti“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnė Orinta Leiputė.

Socialdemokratams ir dėl M. Skuodžio kyla „visokių minčių“. Anot Seimo LSDP frakcijos narių, labai tikėtina, kad „Lietuvos geležinkelių“ personalo skyrius informavo ministrą apie interesų konflikto regimybės riziką, tačiau ministras, galbūt spaudžiamas partijos kolegų ar vadovų, priėmė rizikingą sprendimą „paleisti“ atrankos procesą arba „leido suprasti“, kad minėtąją kandidatę vertina teigiamai, tokiu būdu pasilikdamas sau alibi sakyti, kad atranka vyko „pagal procedūras“.

„O gal jiems tiesiog labai reikėjo patikimos specialistės „Lietuvos geležinkelių“ ir Susisiekimo ministerijos veiklos spragoms ir skandalams glaistyti? Juk griūva tiltai“, – klausia frakcijos seniūnė O. Leiputė.