Vilniaus raj. Taryba patvirtino subsidijas gyventojams už centralizuotai tiekiamą šilumą, tuo tarpu dėl pažadėtų vienkartinių 50 – 100 Eur išmokų kilo neaiškumų

0
201

Prieš savaitę buvo pranešta, jog Lietuvos lenkų rinkimų akcijos krašto politikai nusprendė UAB „Nemenčinės komunalininkas“ ir UAB „Nemėžio komunalininkas“ klientus ne tik pamaloninti 50 proc. dotacijomis už šildymą, bet ir padovanoti pinigų tiems, kurie komfortą užsitikrina individualiai. Deja, paaiškėjo, kad dėl pastarųjų Valdemaro Tomaševki (Waldemar Tomaszewski) kontroliuojama savivaldybė spręs maždaug tik po mėnesio.

„Vilniaus rajono gyventojai dėl pabrangusio šildymo nuo šiol galės jaudintis mažiau. Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama sumažinti tiekiamos šilumos kainą, tiesia pagalbos ranką – 2022 m. šildymo sezonu už centralizuotai tiekiamą šilumą taikys iki 53 proc. apskaičiuotos faktinės šilumos kainos.

Jau nuo š. m. sausio 1 d. iki š. m. kovo 31 d. už centralizuotai tiekiamą šilumą Vilniaus rajono gyventojams bus subsidijuojama iki 8 ct už kWh su PVM (šilumos kainos vidurkis šalyje) nuo šilumos tiekėjui nustatytos faktinės šilumos kainos. Subsidijos dydis negalės viršyti numatytos 8 ct/kWh su PVM ribos. Subsidija šilumos tiekėjams bus mokama iš Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšų, šiam tikslui yra numatyti 2 mln. Eur“, – rašoma savivaldybės pranešime spaudai. Jame taip pat leidžiama suprasti, jog „Nemenčinės komunalininko“ ir „Nemėžio komunalininko“ klientai be kompensacijų už paslaugą mokėtų net po 15,53 ct/kWh. Tuo tarpu pritaikius Savivaldybės subsidiją gyventojui teks mokėti dvigubai pigiau – tik 7,53 ct/kWh.

Praėjusį mėnesį krašto gyventojams šiluma kainavo daugiau nei 12,5 ct/kWh. Tai buvo blogiausias rezultatas visoje Lietuvoje.