Pasieniečiams įkliuvo rūkalus gabenę šalčininkiečiai

0
246

Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai Varėnos rajone sulaikė kontrabandininkų automobilį su 3 tūkst. pakelių cigarečių bei du juo važiavusius Šalčininkų rajono gyventojus. Vienas jų bandė sprukti, tačiau greitai buvo paguldytas ant žemės ir surakintas antrankiais.

Vakar pareigūnai ant kontrolinės pėdsakų juostos pastebėjo įtartinų ženklų. Ši vieta yra netoli Varėnos rajono Daržininkų kaimo prie sienos su Baltarusija.

Darbo ėmėsi VSAT kinologas su belgų aviganiu Variu. Nors, įtariama, žmonių pėdsakai prieš tai buvo bandomi maskuoti apliejant juos vandeniu bei kitomis priemonėmis, Variui tai nesutrukdė. Jis pasieniečius mišku užtikrintai vedė į Lietuvos gilumą Daržininkų kaimo link.

Netrukus Daržininkų apylinkėse, maždaug už 3 kilometrų nuo sienos, pasieniečiai sulaikė automobilį „Audi 100“. Jį vairavo teisės tam neturintis 38-erių Šalčininkų rajono gyventojas, kartu buvo 19-metis, irgi Šalčininkų rajono gyventojas. Pastarasis dar bandė sprukti nuo VSAT pareigūnų, bet buvo greitai prisivytas, paguldytas veidu į žemę ir surakintas antrankiais.

Automobilio bagažinėje pasieniečiai rado 6 polietileno plėvele dengtas dėžės, kuriose buvo 3 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškais akcizo ženklais. Bagažinėje gulėjo ir savadarbės petnešos, kurias naudodami kontrabandininkai iškart gali gabenti kelias dėžes rūkalų.

Kol vyko sulaikymas ir buvo aiškinamasi dėl gabentos kontrabandos, į šią vietą atskubėjo iki jos pėdsakais sekęs Varis ir jo kinologas. Įtariama, kad „Audi 100“ gabenta kontrabanda į Lietuvą iš Baltarusijos ir pateko toje vietoje, nuo kurios atsekė Varis.

Dėl akcizais apmokestintų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Varėnos pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną. Bylą nagrinės Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai. Šalčininkų rajono gyventojams gresia baudos nuo 4000 iki 6000 eurų ir 1992 m. laidos automobilio konfiskavimas.

Taip pat abiem kontrabandos gabentojams dėl pakartotinių Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimų, t. y. patekimo į valstybės sienos apsaugos zoną be pasieniečių leidimo, gresia baudos nuo 90 iki 170 eurų.

Automobilio vairuotojas turės atsakyti ir už transporto priemonės vairavimą neturint tam teisės. Už tokį nusižengimą numatyta bauda nuo 300 iki 450 eurų.

Abu vyrus po apklausų pasieniečiai paleido. Jiems įteikti šaukimai atvykti į teismą. „Audi 100“ ir cigaretės saugomi A. Barausko pasienio užkardoje.

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.